Distinguished Achievers

Distinguished Achievers Honour Board (Band 6)

YEAR

DUX

SUBJECTS

Sorry! Failed to load achievers

to try again, or reload the page.

2019

B. Betzis
Engineering Studies
L. Cocks
Visual Arts
A. Cuthbert Cheney
PDHPE
N. Kakolyri
Biology, Modern Greek Continuers
A. Kato
Business Studies, Food Technology
N. Kirkwood
Mathematics Standard
P. Mamatsis
Community & Family Studies
H. Millar
Biology, Chemistry, English Advanced, Mathematics, Music 1, Visual Arts
K. Muhs
Business Studies, Modern History
B. Penhall
Food Technology, PDHPE
E. Power
Community & Family Studies, Food Technology
N. Razmovski
Modern History
C. Rizanovski
Society & Culture
A. Scott
Community & Family Studies
C. Valamiou
Modern Greek Continuers
J. Wiles
Community & Family Studies, Mathematics Standard
S. Yuen
English Advanced, Mathematics, Mathematics Ext 1

2018

M. Angelopoulos
Mathematics General 2
A. Blatchford
Visual Arts
E. Douglas
Biology
A. Ong
Chemistry, Mathematics Extension 1, Mathematics Extension 2, Visual Arts
H. Rogers
Dance
L. Savage
Community & Family Studies
R. Simmons
Legal Studies, Visual Arts
H. C. Tang
Mathematics Extension 2, Chinese Continuers

2017

Z. Benjamin
PDHPE, Visual Arts
L. Corban
Community & Family Studies, Visual Arts
K. Efstratiou
Modern Greek Continuers, Modern Greek Extension 1
C. English-White
Visual Arts, PDHPE, Modern History, English Extension 2, English Advanced
M. Franz
Biology, German Continuers
T. Hayward
Mathematics General
P. Isaac
Biology, Mathematics
S. Kremisis
Modern Greek Continuers, Modern Greek Extension 1
A. Lorenz
English Advanced, English Extension 1, English Extension 2
B. Nener
Visual Arts
A. Nobrega
Visual Arts
J. Olsen
Food Technology
A. Oluk
Hospitality
L. Redston
Community & Family Studies
A. Rigg
Food Technology
D. Thebault
Biology, PDHPE
M. Williams
Visual Arts

2016

L. Comino
PDHPE
Y. Comino
Business Studies, Society & Culture
T. James
Dance
Y. Lu
Mathematics 2 Unit
M. Micevska
PDHPE
P. Michael
Mathematics 2 Unit
E. Reilly
PDHPE

2015

S. Ahmadi
Food Technology
S. Ay
Dance
N. Azzarello
Visual Arts
M. Boctor
Mathematics Ext 1, Mathematics Ext 2
C. Cheung
Mathematics Ext 1, Mathematics Ext 2
E.R. Cooper
Legal Studies, Hospitality
J. English-White
Chemistry, PDHPE
M. Farleigh
Mathematics General Hospitality
J. Fodera
Ancient History, English Advanced, English Ext 1, English Ext 2, Food Technology, Mathematics General 2
A. Hill
Hospitality
K. Koutsoullis
Visual Arts
C. Kuhar
Food Technology
N. Kumsiashvilli
Mathematics Ext 1, Mathematics Ext 2, Physics, Beginners French
S. Naperov
Russian Continuers
H. Strudwick
Mathematics General 2
E. Worley
Biology
K. Yau
Biology, English Advanced, Mathematics Ext 1, Mathematics Ext 2, Physics
S. Yuen
Chemistry, Mathematics Ext 1, Mathematics Ext 2, Physics

2014

N. Abdul-Karim
Music 1
K. Borodina-Petrovic
Modern History, Software Design and Development
J. Chapman
Mathematics General
P. Charleston
Music 1
A. Chong
Business Studies, Economics, Mathematics, Mathematics Ext 1
S. Christie
Drama
T. Hamam
Mathematics
N. Malak
Business Studies
E. Zhang
Mathematics Ext 1, Mathematics Ext 2
T. Zhang
Biology, Mathematics, Music 1

2013

S. Barkman
Ancient History, Legal Studies, English Ext 2
B. Black
Mathematics General,
R. Gao
Mathematics Ext 2
H. Green
Community & Family Studies, Dance
T. Hausman
Chemistry, English Advanced, Mathematics, Mathematics Ext 1, Modern History
I. Kindis
Community & Family Studies, Visual Arts
J. Kolovos
Business Studies
E. Lazarevski
Mathematics Ext 2
H. McGoogan
Music 1
M. Petricevic
Ancient History, Business Studies, English Advanced, Legal Studies, Modern History
P. Psaradellis
English Ext 2
C.R. Rettig
Business Studies, Community & Family Studies, Hospitality Examination
T. Stephens
Mathematics
A. Styling
Visual Arts
A. Woodland
Business Studies
Z. Yuan
Mathematics Ext 2
J. Zhao
Mathematics Ext 2

2012

B. Batblieg
Mathematics
B. Brown
Engineering Studies, Industrial Technology, Mathematics
G. Brown
Dance
S. Chapman
Ancient History, Drama, English Advanced, English Ext 2, Mathematics General, Modern History
S. Christodoulou
Mathematics
B. Critcher
Community & Family Studies
M. Gardiner
Visual Arts
T. Harding
Dance, Mathematics General, Visual Arts
J. Hutcheson
PDHPE
H. Jee
Industrial Technology, Mathematics Ext 2
P. Marciano
Food Technology, Visual Arts
E. Patakos
English Standard
Z. Pointon
Music 1
B. Pultar
Visual Arts
D. Ramos
French Beginners
K. Raphael
Business Studies, Community & Family Studies, English Standard, Mathematics General, Hospitality Examination
M. Redston
Chemistry, English Advanced, Mathematics, Mathematics Ext 1, Modern History
A. Soo
Visual Arts
Y. Tian
Mathematics Ext 1
J. Toomey
Business Studies, English Standard, Food Technology
I. Tsathas
Business Studies
J. Wan
Music 1, Visual Arts
L. Wilson
English Standard, Visual Arts
L. Wu
Mathematics Ext 1, Mathematics Ext 2

2011

R. Blevin
Community & Family Studies
A. Chong
English Advanced, English Ext 1, English Ext 2
H. Dimitrovski
Mathematics
S. Furka
Hospitality Examination
A. Gazy
Mathematics General
L. Gazy
Community & Family Studies, Society & Culture
C. Geaney
English Ext 2
G. Georgiou
Mathematics Ext 1
J. Girigilakis
Mathematics, Engineering Studies
J. Kovacs
Biology, Food Technology, Mathematics General, PDHPE
M. Kremisis
English Advanced, English Ext 1, English Ext 2, Legal Studies
V. Kutcher
Community & Family Studies, Society & Culture
A. Loizou
Engineering Studies
K. Madonis
Biology, Mathematics, PDHPE
A. Munro
Biology, Business Studies, English Advanced, PDHPE
K. Ng
Business Studies
E.L. Rettig
Community & Family Studies
K. Riley
English Ext 2
A. Simatos
Dance
K. Wang
Mathematics Ext 1, Mathematics Ext 2
C. Wilson
Mathematics General, PDHPE

2010

E. Bryne
English Advanced, Legal Studies, Mathematics General
C. Chapple
Food Technology
M. Christodoulou
Mathematics
B. Daley
Mathematics
J. Derbridge
Mathematics General
L. Howell
Food Technology, Mathematics General, Senior Science
P. Kabakov
Mathematics
C. Keene
Dance
K. Komadina
Community & Family Studies, Food Technology,
R. Krstevska
Business Studies
B. Manning
PDHPE
K. Marshall
Community & Family Studies, PDHPE, Senior Science
N. McGoogan
English Advanced, English Ext 1, Food Technology, Business Studies
J. Nash
Business Studies, PDHPE
M. Raphael
Business Studies, Food Technology
P. Tzolos
Ancient History
L. Orr
PDHPE

2009

N. Brown
Textiles & Design
K. Bull-Pesce
Music
A. Buskens
Mathematics General
I. Hee Cho
Mathematics Ext 1, Mathematics Ext 2
S. Dyson
Ancient History, Business Studies, English Advanced
X. Gu
Mathematics Ext 1
B. Howe
Mathematics General
I. Kim
Chemistry, Mathematics Ext 1
J. Robins
Industrial Technology, Visual Arts
D. Rolph
Mathematics
N. Wan
Mathematics

2008

M. Butler
Industrial Technology
J. Cashman
Retail Operations Examination
T. Cashman
Business Studies, English Standard, Retail Operations Examination
H. Clift
Industrial Technology
Y. Dimitrov
Mathematics General
R. Howe
Visual Arts
D. Li
Visual Arts
J. Loizou
English Advanced, German Continuers, German Ext 1 (1 unit)
S. Manning
Mathematics Ext 1, Mathematics Ext 2
L. Ng
English Standard
S. Ng
Visual Arts
A. Petrusevska
Business Studies, English Advanced
A. Russell
Legal Studies
C. Sotheran
Community & Family Studies
G. Vale
PDHPE, Visual Arts,
C. Woodward
Dance

2007

L. Atkinson
Visual Arts
M. Brown
Engineering Studies, Mathematics 2 Unit, Mathematics Ext 1, Physics, Chemistry
W. Cho
Chemistry, German Continuers, German Extension
B. Dart
Industrial Technology
K. Derbridge
Visual Arts
N. Eurcherdkul
Mathematics Ext 1, Mathematics Ext 2
P. Haddock
English Ext 1, Legal Studies, Software & Design
M. McNaught
Visual Arts
T. Nash
Industrial Technology
N. Netithamrongkul
Mathematics Ext 1, Mathematics Ext 2
D. Sharp
Mathematics General
J. Tao Wu
Mathematics Ext 2
J. Chen Yao
Mathematics Ext 2

2006

C. Bateman
Community & Family Studies, Food Technology
W. Cho
Mathematics Ext 1, Mathematics Ext 2
A. Chua
Engineering Studies
L. Diver-Tuck
Food Technology
L. Donne
Industrial Technology
J. Ya Gao
Chinese Background Speakers
J. Jenkins
Music 1
C. Laws
Biology, General Mathematics, PDHPE, Hospitality
J. (Celia) Li
Chinese Background Speakers
N. (Lina) Li
Mathematics, Mathematics Ext 1, Chinese Background Speakers
K. McCullock
Dance, PDHPE
N. McKinley
English Ext 2
B. Sheedy
Community & Family Studies
N. Wheeler
Community & Family Studies, Food Technology, General Mathematics

2005

S. Bechstein
Mathematics, Japanese Background Speakers
A. Bilajac
German Continuers
L. Butler
Music 1
D. Fenning
PDHPE
D. Khoury
Chemistry, Mathematics Ext 1, Mathematics Ext 2, Physics
S. Kong
Engineering Studies, Mathematics, Mathematics Ext 1
S. Lee
Mathematics
J. Lin
Mathematics Ext 1, Mathematics Ext 2
L. Macready
Music 1
L. Manning
Ancient History, English Advanced, English Ext 1, English Ext 2, Mathematics Ext 1, Mathematics Ext 2, Physics
O. Paterson
Chemistry, Physics
B. Reynolds
Industrial Technology
P. Romero-Calderon
General Mathematics, Spanish Continuers
L. Storr
Ancient History
C. Thomas
Music 1
K. Wood
Food Technology, PDHPE
T. Zapf
Ancient History, General Mathematics
Y. Zhu
Mathematics

Contact Details

How to get here

Contact Us