Distinguished Achievers Honour Board (Band 6)

Year
Name
Subject(s)
2005  S. Bechstein  Mathematics
 Japanese Background Speakers
 A. Bilajac  German Continuers
 L. Butler  Music 1
 D. Fenning  PDHPE
 D. Khoury  Chemistry
 Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 2
 Physics
 S. Kong  Engineering Studies
 Mathematics
 Mathematics Ext 1
 S. Lee  Mathematics
 J. Lin  Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 2
 L. Macready  Music 1
 L. Manning  Ancient History
 English Advanced
 English Ext 1
 English Ext 2
 Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 2
 Physics
 O. Paterson  Chemistry
 Physics
 B. Reynolds  Industrial Technology
 P. Romero-Calderon  General Mathematics
 Spanish Continuers
 L. Storr  Ancient History
 C. Thomas  Music 1
 K. Wood  Food Technology
 PDHPE
 T. Zapf  Ancient History
 General Mathematics
 Y. Zhu  Mathematics
 2006  C. Bateman  Community and Family Studies
 Food Technology
 W. Cho  Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 2
 A. Chua  Engineering Studies
 L. Diver-Tuck  Food Technology
 L. Donne  Industrial Technology
 J. Ya Gao  Chinese Background Speakers
 J. Jenkins  Music 1
 C. Laws  Biology
 General Mathematics
 PDHPE
 Hospitality
 J. (Celia) Li  Chinese Background Speakers
 N. (Lina) Li  Mathematics
 Mathematics Ext 1
 Chinese Background Speakers
 K. McCullock  Dance
 PDHPE
 N. McKinley  English Ext 2
 B. Sheedy  Industrial Technology
 N. Wheeler  Community and Family Studies
 Food Technology
 General Mathematics
 2007  L. Atkinson  Visual Arts
 M. Brown  Engineering Studies
 Mathematics 2 Unit
 Mathematics Ext 1
 Physics
 Chemistry
 W. Cho  Chemistry
 German Continuers
 German Extension
 B. Dart  Industrial Technology
 K. Derbridge  Visual Arts
 N. Eurcherdkul  Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 2
 P. Haddock  English Ext 1
 Legal Studies
 Software and Design
 M. McNaught  Visual Arts
 T. Nash  Industrial Technology
 N. Netithamrongkul  Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 2
 D. Sharp  Mathematics General
 J. Tao Wu  Mathematics Ext 2
 J. Chen Yao  Mathematics Ext 2
 2008  M. Butler  Industrial Technology
 J. Cashman  Retail Operations Examination
 T. Cashman  Business Studies
 English Standard
 Retail Operations Examination
 H. Clift  Industrial Technology
 Y. Dimitrov  Mathematics General
 R. Howe  Visual Arts
 D. Li  Visual Arts
 J. Loizou  English Advanced
 German Continuers
 German Ext 1 (1 Unit)
 S. Manning  Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 2
 L. Ng  English Standard
 S. Ng  Visual Arts
 A. Petrusevska  Business Studies
 English Advanced
 A. Russell  Legal Studies
 C. Sotheran  Community and Family Studies
 G. Vale  PDHPE
 Visual Arts
 C. Woodward  Dance
 2009  N. Brown  Textiles and Design
 K. Bull-Pesce  Music
 A. Buskens  Mathematics General
 I. Hee Cho  Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 2
 S. Dyson  Ancient History
 Business Studies
 English Advanced
 X. Gu  Mathematics Ext 1
 B. Howe  Mathematics General
 I. Kim  Chemistry
 Mathematics Ext 1
 J. Robins  Industrial Technology
 Visual Arts
 D. Rolph  Mathematics
 N. Wan  Mathematics
 2010  E. Bryne  English Advanced
 Legal Studies
 Mathematics General
 C. Chapple  Food Technology
 M. Cristodoulou  Mathematics
 B. Daley  Mathematics
 J. Derbridge  Mathematics General
 L. Howell  Food Technology
 Mathematics General
 Senior Science
 P. Kabakov  Mathematics
 C. Keene  Dance
 K. Komadina  Community and Family Studies
 Food Technology
 R. Krstevska  Business Studies
 B. Manning  PDHPE
 K. Marshall  Community and Family Studies
 PDHPE
 Senior Science
 N. McGoogan  English Advanced
 English Ext 1
 Food Technology
 J. Nash  Business Studies
 PDHPE
 M. Raphael  Business Studies
 Food Technology
 P. Tzolos  Ancient History
 L. Orr  PDHPE
 2011  R. Blevin  Community and Family Studies
 A. Chong  English Advanced
 English Ext 1
 English Ext 2
 H. Dimitrovski  Mathematics
 S. Furka  Hospitality Examination
 A. Gazy  Mathematics General
 L. Gazy  Community and Family Studies
 Society and Culture
 C. Geaney  English Ext 2
 G. Georgiou  Mathematics Ext 1
 J. Girigilakis  Mathematics
 Engineering Studies
 J. Kovacs  Biology
 Food Technology
 Mathematics General
 PDHPE
 M. Kremisis  English Advanced
 English Ext 1
 English Ext 2
 Legal Studies
 V. Kutcher  Community and Family Studies
 Society and Culture
 A. Loizou  Engineering Studies
 K. Madonis  Biology
 Mathematics
 PDHPE
 A. Munro  Biology
 Business Studies
 English Advanced
 PDHPE
 K. Ng  Business Studies
 E.L Rettig  Community and Family Studies
 K. Riley  English Ext 2
 A. Simatos  Dance
 K. Wang  Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 2
 C. Wilson  Mathematics General
 PDHPE
 2012  B. Batblieg  Mathematics
 B. Brown  Engineering Studies
 Industrial Technology
 Mathematics
 G. Brown  Dance
 S. Chapman  Ancient History
 Drama
 English Advanced
 English Ext 2
 Mathematics General
 Modern History
 S. Christodoulou  Mathematics
 B. Critcher  Community and Family Studies
 M. Gardiner  Visual Arts
 T. Harding  Dance
 Mathematics General
 Visual Arts
 J. Hutcheson  PDHPE
 H. Jee  Industrial Technology
 Mathematics Ext 2
 P. Marciano  Food Technology
 Visual Arts
 E. Patakos  English Standard
 Z. Pointon  Music 1
 B. Pultar  Visual Arts
 D. Ramos  French Beginners
 K. Raphael  Business Studies
 Community and Family Studies
 English Standard
 Mathematics General
 Hospitality Examination
 M. Redston  Chemisty
 English Advanced
 Mathematics
 Mathematics Ext 1
 Modern History
 A. Soo  Visual Arts
 Y. Tian  Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 1
 J. Toomey  Business Studies
 English Standard
 Food Technology
 I. Tsathas  Business Studies
 J. Wan  Music 1
 Visual Arts
 L. Wilson  English Standard
 Visual Arts
 L. Wu  Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 2
 2013  S. Barkman  Ancient History
 Legal Studies
 English Ext 2
 B. Black  Mathematics General
 R. Gao  Mathematics Ext 2
 H. Green  Community and Family Studies
 Dance
 T. Hausman  Chemistry
 English Advanced
 Mathematics
 Mathematics Ext 1
 Modern History
 I. Kindis  Community and Family Studies
 Visual Arts
 J. Kolovos  Business Studies
 E. Lazarevski  Mathematics Ext 2
 H. McGoogan  Music 1
 M. Petricevic  Ancient History
 Business Studies
 English Advanced
 Legal Studies
 Modern History
 P. Psaradellis  English Ext 2
 C.R. Rettig  Business Studies
 Community and Family Studies
 Hospitality Examination
 T. Stephens  Mathematics
 A. Styling  Visual Arts
 A. Woodland  Business Studies
 Z. Yuan  Mathematics Ext 2
 J. Zhao  Mathematics Ext 2
 2014  N. Abdul-Karim  Music 1
 K. Borodina-Petrovic  Modern History
 Software Design and Development
 J. Chapman  Mathematics General
 P. Charleston  Music 1
 A. Chong  Business Studies
 Economics
 Mathematics
 Mathematics Ext 1
 S. Christie  Drama
 T. Hamam  Mathematics
 N. Malak  Business Studies
 E. Zhang  Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 2
 T. Zhang  Biology
 Mathematics
 Music 1
 2015  S. Ahmadi  Food Technology
 S. Ay  Dance
 N. Azzarello  Visual Arts
 M. Boctor  Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 2
 C. Cheung  Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 2
 E.R. Cooper  Legal Studies
 Hospitality
 J. English-White  Chemistry
 PDHPE
 M. Farleigh  Mathematics General
 Hospitality
 J. Fodera  Ancient History
 English Advanced
 English Ext 1
 English Ext 2
 Food Technology
 Mathematics General 2
 A. Hill  Hospitality
 K. Koutsoullis  Visual Arts
 C. Kuhar  Food Technology
 N. Kumsiashvilli  Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 2
 Physics
 Beginners French
 S. Naperov  Russian Continuers
 H. Strudwick  Mathematics General 2
 E. Worley  Biology
 K. Yau  Biology
 English Advanced
 Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 2
 Physics
 S. Yuen  Chemistry
 Mathematics Ext 1
 Mathematics Ext 2
 Physics
  2016  L. Comino  PDHPE
 Y. Comino  Business Studies
 Society & Culture
 T. James  Dance
 Y. Lu  Mathematics 2 Unit
 M. Micevska  PDHPE
 P. Michael  Mathematics 2 Unit
 E. Reilly  PDHPE
 2017